2018/19 CES/CMS Bus Routes

2018/19 CES/CMS Bus Routes

CES/CMS Bus #03: Margaret Cogar

MORNING              AFTERNOON    
OUT BUS GARAGE LANE     7:18 am     OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
26224 ROYALTON RD     7:19 am     COLUMBIA MIDDLE SCHOOL    3:33 pm
26504 ROYALTON RD     7:19 am     COPOPA ELEMENTARY SCHOOL   3:38 pm
26846 ROYALTON RD     7:20 am     26121 ROYALTON RD   3:40 pm
27484 ROYALTON RD     7:21 am     26224 ROYALTON RD   3:41 pm
27979 OSBORNE RD     7:30 am     26846 ROYALTON RD   3:42 pm
27871 OSBORNE RD     7:31 am     27484 ROYALTON RD   3:43 pm
27643 OSBORNE RD     7:32 am     11390 HAWKE RD   3:48 pm
10869 HAWKE RD     7:36 am     11340 HAWKE RD   3:49 pm
10901 HAWKE RD     7:37 am     11240 HAWKE RD   3:49 pm
10190 HAWKE RD     7:37 am     11090 HAWKE RD   3:49 pm
33560 HENWILL RD     7:38 am     10840 HAWKE RD   3:49 pm
33621 HENWILL RD     7:38 am     10820 HAWKE RD   3:50 pm
33700 HENWILL RD     7:38 am     27979 OSBORNE RD   3:51 pm
33720 HENWILL RD     7:39 am     27871 OSBORNE RD   3:51 pm
33840 HENWILL RD     7:39 am     27643 OSBORNE RD   3:51 pm
33865 HENWILL RD     7:40 am     10869 HAWKE RD   3:55 pm
33860 HENWILL RD     7:40 am     10901 HAWKE RD   3:55 pm
33921 HENWILL RD     7:41 am     10190 HAWKE RD   3:55 pm
34016 HENWILL RD     7:42 am     33560 HENWILL RD   3:56 pm
34017 HENWILL RD     7:43 am     33621 HENWILL RD   3:56 pm
34070 HENWILL RD     7:43 am     33700 HENWILL RD   3:56 pm
34090 HENWILL RD     7:43 am     33720 HENWILL RD   3:58 pm
34109 BROKAW RD     7:44 am     33840 HENWILL RD   3:58 pm
33965 BROKAW RD     7:44 am     33865 HENWILL RD   3:59 pm
33809 BROKAW RD     7:44 am     33860 HENWILL RD   4:00 pm
33716 BROKAW RD     7:45 am     33921 HENWILL RD   4:02 pm
33709 BROKAW RD     7:45 am     34016 HENWILL RD   4:03 pm
33691 BROKAW RD     7:45 am     34017 HENWILL RD   4:05 pm
33643 BROKAW RD     7:46 am     34070 HENWILL RD   4:05 pm
33565 BROKAW RD     7:46 am     34090 HENWILL RD   4:07 pm
10360 HAWKE RD     7:47 am     34109 BROKAW RD   4:08 pm
10390 HAWKE RD     7:47 am     33965 BROKAW RD   4:08 pm
10820 HAWKE RD     7:48 am     33809 BROKAW RD   4:08 pm
10840 HAWKE RD     7:48 am     33716 BROKAW RD   4:10 pm
11090 HAWKE RD     7:48 am     33709 BROKAW RD   4:11 pm
11240 HAWKE RD     7:48 am     33691 BROKAW RD   4:11 pm
11340 HAWKE RD     7:49 am     33643 BROKAW RD   4:11 pm
11390 HAWKE RD     7:49 am     33565 BROKAW RD   4:12 pm
26885 ROYALTON RD     7:50 am     10360 HAWKE RD   4:14 pm
26829 ROYALTON RD     7:50 am     10390 HAWKE RD   4:15 pm
26809 ROYALTON RD     7:51 am     26885 ROYALTON RD   4:18 pm
26121 ROYALTON RD     7:51 am     26829 ROYALTON RD   4:18 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL      7:55 am     26809 ROYALTON RD   4:19 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL    7:55 am     IN BUS GARAGE LANE   4:21 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:06 am          

LCJVS/CES/CMS Bus #05: Carol Theodus

MORNING           AFTENOON          
OUT BUS GARAGE LANE   6:30 am OUT BUS GARAGE LANE   1:30 pm
COLUMBIA HIGH SCHOOL   6:31 am LORAIN COUNTY JVS     2:00 pm
LORAIN COUNTY JVS     7:05 am COLUMBIA HIGH SCHOOL   2:45 pm
27168 CAPEL RD     7:32 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
16950 STATION RD     7:35 am COPOPA ELEMENTARY (7336)   3:38 pm
18800 LANDING LN     7:42 am 25777 AKINS RD     3:40 pm
18854 LANDING LN     7:43 am 26045 AKINS RD     3:42 pm
18909 LANDING LN     7:44 am 26318 AKINS RD     3:43 pm
18962 LANDING LN     7:45 am 26500 AKINS RD     3:44 pm
19243 LANDING LN     7:46 am 26630 AKINS RD     3:44 pm
26030 CROCKER LNDG   7:47 am 26946 CROCKER LNDG   3:46 pm
26082 CROCKER LNDG   7:47 am 18800 LANDING LN     3:47 pm
26187 CROCKER LNDG   7:47 am 18854 LANDING LN     3:48 pm
26279 CROCKER LNDG   7:48 am 18909 LANDING LN     3:49 pm
26325 CROCKER LNDG   7:48 am 18962 LANDING LN     3:49 pm
26621 CROCKER LNDG   7:49 am 19243 LANDING LN     3:51 pm
26838 CROCKER LNDG   7:49 am 26030 CROCKER LNDG   3:52 pm
26894 CROCKER LNDG   7:50 am 26082 CROCKER LNDG   3:53 pm
26946 CROCKER LNDG   7:50 am 26187 CROCKER LNDG   3:54 pm
18261 STATION RD     7:51 am 26279 CROCKER LNDG   3:55 pm
17819 STATION RD     7:51 am 26325 CROCKER LNDG   3:55 pm
17582 STATION RD     7:52 am 26621 CROCKER LNDG   3:57 pm
17477 STATION RD     7:52 am 26838 CROCKER LNDG   3:57 pm
17375 STATION RD     7:52 am 26894 CROCKER LNDG   3:58 pm
16329 STATION RD     7:52 am 18261 STATION RD     4:00 pm
16243 STATION RD     7:53 am 17819 STATION RD     4:01 pm
16187 STATION RD     7:53 am 17582 STATION RD     4:01 pm
15182 STATION RD     7:54 am 17477 STATION RD     4:02 pm
15060 STATION RD     7:54 am 17375 STATION RD     4:03 pm
14973 STATION RD     7:55 am 16950 STATION RD     4:04 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:59 am 27168 CAPEL RD     4:08 pm
COPOPA ELEMENTARY (7336)   7:59 am TURN AROUND CAPEL RD   4:09 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:08 am 16329 STATION RD     4:10 pm
              16243 STATION RD     4:11 pm
              16187 STATION RD     4:12 pm
              15182 STATION RD     4:13 pm
              15060 STATION RD     4:14 pm
              14973 STATION RD     4:15 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:16 pm

CES/CMS Bus #06: Wendy Metzger

MORNING           AFTERNOON          
OUT BUS GARAGE LANE   7:23 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
10452 WESTWOOD AVE   7:28 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
10368 WESTWOOD AVE   7:28 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
10347 WESTWOOD AVE   7:29 am 10468 WESTWOOD AVE   3:43 pm
10322 WESTWOOD AVE   7:29 am 10368 WESTWOOD AVE   3:43 pm
10296 WESTWOOD AVE   7:30 am 10347 WESTWOOD AVE   3:44 pm
23876 PARKWOOD DR     7:30 am 10322 WESTWOOD AVE   3:44 pm
10186 GREENVIEW AVE   7:31 am 10296 WESTWOOD AVE   3:44 pm
10238 GREENVIEW AVE   7:31 am 23876 PARKWOOD DR     3:45 pm
10380 GREENVIEW AVE   7:31 am 10186 GREENVIEW AVE   3:45 pm
10450 GREENVIEW AVE   7:32 am 10238 GREENVIEW AVE   3:46 pm
10521 GREENVIEW AVE   7:32 am 10380 GREENVIEW AVE   3:46 pm
23761 PARKWOOD DR     7:33 am 10450 GREENVIEW AVE   3:46 pm
23805 SPRAGUE RD     7:34 am 10465 GREENVIEW AVE   3:47 pm
23561 SPRAGUE RD     7:34 am 10521 GREENVIEW AVE   3:47 pm
10059 ALDRIDGE AVE     7:36 am 23761 PARKWOOD DR     3:48 pm
10115 ALDRIDGE AVE     7:37 am 23805 SPRAGUE RD     3:48 pm
10134 ALDRIDGE AVE     7:38 am 23561 SPRAGUE RD     3:49 pm
10199 BRYANT AVE     7:40 am 9831 ALDRIDGE AVE     3:50 pm
10136 BRYANT AVE     7:41 am 9911 ALDRIDGE AVE     3:51 pm
10026 BRYANT AVE     7:41 am 10059 ALDRIDGE AVE     3:52 pm
9898 BRYANT AVE     7:42 am 10115 ALDRIDGE AVE     3:53 pm
9883 BRYANT AVE     7:44 am 10134 ALLDRIDGE AVE     3:54 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:58 am 10199 BRYANT AVE     3:55 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 7:58 am 10136 BRYANT AVE     3:56 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:33 am 10025 BRYANT AVE     3:57 pm
              9898 BRYANT AVE     3:58 pm
              9883 BRYANT AVE     3:59 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:12 pm

CES/CMS Bus #07: David Rafter

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:20 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
ANDERSON ST & STATION RD   7:24 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
26602 OSBORNE RD     7:27 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
26698 OSBORNE RD     7:28 am 13516 WEST RIVER RD     3:39 pm
26814 OSBORNE RD     7:29 am 13186 WEST RIVER RD     3:40 pm
27440 OSBORNE RD     7:30 am 25725 FOLLEY RD     3:42 pm
11313 ROOT RD     7:32 am ANDERSON ST & STATION RD   3:47 pm
11201 ROOT RD     7:33 am 26602 OSBORNE RD     3:48 pm
27704 ANN DR       7:34 am 26685 OSBORNE RD     3:49 pm
27667 JOYCE DR     7:35 am 26698 OSBORNE RD     3:50 pm
27286 OSBORNE RD     7:37 am 26814 OSBORNE RD     3:52 pm
10890 MITCHELL RD     7:38 am 27440 OSBORNE RD     3:53 pm
10795 MITCHELL RD     7:39 am 11313 ROOT RD     3:56 pm
10615 MITCHELL RD     7:40 am 11201 ROOT RD     3:57 pm
10372 MITCHELL RD     7:41 am 27704 ANN DR       3:59 pm
9620 ROOT RD       7:45 am 27286 OSBORNE RD     4:02 pm
9720 ROOT RD       7:46 am 10890 MITCHELL RD     4:03 pm
9821 ROOT RD       7:47 am 10795 MITCHELL RD     4:04 pm
9960 ROOT RD       7:48 am 10615 MITCHELL RD     4:05 pm
11532 ROOT RD     7:49 am 10372 MITCHELL RD     4:06 pm
11678 ROOT RD     7:50 am 9620 ROOT RD       4:08 pm
12347 ROOT RD     7:51 am 9720 ROOT RD       4:09 pm
12428 ROOT RD     7:52 am 9821 ROOT RD       4:10 pm
12939 ROOT RD     7:54 am 9960 ROOT RD       4:10 pm
13092 ROOT RD     7:55 am 11532 ROOT RD     4:13 pm
13186 WEST RIVER RD     7:58 am 12347 ROOT RD     4:15 pm
13516 WEST RIVER RD     7:59 am 12428 ROOT RD     4:16 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 8:01 am 12939 ROOT RD     4:18 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 8:01 am 13092 ROOT RD     4:19 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:06 am IN BUS GARAGE LANE     4:21 pm

CES/CMS Bus #08: Kathy Singleton

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:10 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
16700 WEST RIVER RD     7:11 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
17688 WEST RIVER RD     7:11 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
19643 WEST RIVER RD     7:11 am 15064 WEST RIVER RD     3:42 pm
26308 CROCKER RD     7:13 am 15196 WEST RIVER RD     3:43 pm
19459 ROLLING BROOK LN   7:13 am 15309 WEST RIVER RD     3:43 pm
19185 ROLLING BROOK LN   7:14 am 15355 WEST RIVER RD     3:44 pm
TURN AROUND ROLLING BROOK LN 7:14 am 25429 BRIARWOOD LN     3:45 pm
19190 ROLLING BROOK LN   7:14 am 25291 BRIARWOOD LN     3:47 pm
19366 ROLLING BROOK LN   7:15 am 15996 CHURCHILL DR     3:48 pm
26886 CROCKER RD     7:16 am CHURCHHILL DR & BRIARWOOD LN 3:49 pm
7472 CROCKER RD     7:16 am 16000 WEST RIVER RD     3:51 pm
19597 STATION RD     7:17 am 25644 MEADOW TRL     3:52 pm
27285 HIDDEN OAKS DR   7:18 am TURN AROUND MEADOW TRL   3:52 pm
TURN AROUND HIDDEN OAKS   7:18 am 16385 WEST RIVER RD     3:55 pm
27370 HIDDEN OAKS DR   7:18 am 16700 WEST RIVER RD     3:57 pm
27154 HIDDEN OAKS DR   7:19 am 16898 WEST RIVER RD     3:59 pm
19057 STATION RD     7:19 am 17688 WEST RIVER RD     4:01 pm
27384 FORSYTHIA DR     7:22 am 19643 WEST RIVER RD     4:03 pm
17513 HONEYSUCKLE LN   7:24 am 26308 CROCKER RD     4:04 pm
17582 STATION RD     7:25 am 19459 ROLLING BROOK LN   4:04 pm
26630 AKINS RD     7:26 am 19185 ROLLING BROOK LN   4:05 pm
26500 AKINS RD     7:28 am TURN AROUND ROLLING BROOK LN 4:06 pm
26318 AKINS RD     7:29 am 19190 ROLLING BROOK LN   4:07 pm
26045 AKINS RD     7:29 am 19366 ROLLING BROOK LN   4:08 pm
25777 AKINS RD     7:30 am 26886 CROCKER RD     4:10 pm
16898 WEST RIVER RD     7:30 am 7472 CROCKER RD     4:11 pm
16385 WEST RIVER RD     7:31 am 19597 STATION RD     4:12 pm
25644 MEADOW TRL     7:34 am 27285 HIDDEN OAKS DR   4:13 pm
TURN AROUND MEADOW TRL   7:34 am TURN AROUND HIDDEN OAKS   4:13 pm
25365 BRIARWOOD LN     7:36 am 27370 HIDDEN OAKS DR   4:14 pm
25291 BRIARWOOD LN     7:38 am 27154 HIDDEN OAKS DR   4:15 pm
15996 CHURCHILL DR     7:40 am 19057 STATION RD     4:16 pm
BRIARWOOD LN & CHURCHHILL DR 7:44 am 27384 FORSYTHIA DR     4:18 pm
15355 WEST RIVER RD     7:46 am 17513 HONEYSUCKLE LN   4:19 pm
15309 WEST RIVER RD     7:46 am IN BUS GARAGE LANE     4:28 pm
15196 WEST RIVER RD     7:47 am            
15064 WEST RIVER RD     7:48 am            
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:55 am            
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 7:55 am            
IN BUS GARAGE LANE     8:06 am            

CES/CMS Bus #09: Sharon Reyes

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:27 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
24223 ROYALTON RD     7:30 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
24095 ROYALTON RD     7:31 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
23926 ROYALTON RD     7:32 am COLUMBIA HIGH SCHOOL   3:39 pm
23685 ROYALTON RD     7:34 am 24559 EAGLE POINTE     3:41 pm
23642 ROYALTON RD     7:34 am TURN AROUND EAGLE POINTE   3:41 pm
CAYUGA DR & ROYALTON RD   7:36 am 12836 EAST RIVER RD     3:44 pm
JANELLE DR & ROYALTON RD   7:38 am 13112 EAST RIVER RD     3:44 pm
14206 S MARKS RD     7:39 am 13170 EAST RIVER RD     3:45 pm
15094 S MARKS RD     7:41 am 13434 EAST RIVER RD     3:46 pm
16374 MARKS RD     7:41 am 13744 EAST RIVER RD     3:47 pm
LOUISE LN & S MARKS RD   7:41 am 24223 ROYALTON RD     3:49 pm
23317 EMMONS RD     7:43 am 24095 ROYALTON RD     3:50 pm
23573 EMMONS RD     7:44 am 23926 ROYALTON RD     3:51 pm
TURN AROUND BOSTON LAKE RD 7:49 am 23685 ROYALTON RD     3:53 pm
19341 S BOONE RD     7:51 am 23642 ROYALTON RD     3:53 pm
18855 S BOONE RD     7:52 am CAYUGA DR & ROYALTON RD   3:54 pm
17298 S BOONE RD     7:54 am JANELLE DR & ROYALTON RD   3:55 pm
24102 SQUIRE RD     7:55 am 14206 S MARKS RD     3:57 pm
24586 SQUIRE RD     7:55 am 15094 S MARKS RD     3:58 pm
24559 EAGLE POINTE     7:58 am 16374 MARKS RD     3:58 pm
TURN AROUND EAGLE POINTE   7:58 am LOUISE LN & S MARKS RD   3:58 pm
12836 EAST RIVER RD     7:58 am 23317 EMMONS RD     4:00 pm
13112 EAST RIVER RD     7:59 am 23573 EMMONS RD     4:01 pm
13170 EAST RIVER RD     7:59 am TURN AROUND BOSTON LAKE RD 4:07 pm
13434 EAST RIVER RD     7:59 am 19341 S BOONE RD     4:08 pm
13744 EAST RIVER RD     8:00 am 18855 S BOONE RD     4:09 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 8:00 am 17298 S BOONE RD     4:11 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 8:00 am 24102 SQUIRE RD     4:12 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:08 am 24586 SQUIRE RD     4:13 pm
              24614 SQUIRE RD     4:13 pm
              24753 SQUIRE RD     4:14 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:20 pm

CES/CMS Bus #10: Jacalyn Ramsey

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:15 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
15745 EAST RIVER RD     7:20 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
15833 EAST RIVER RD     7:20 am COPOPA ELEMENTARY (7336)   3:38 pm
19638 EAST RIVER RD     7:21 am 15745 EAST RIVER RD     3:42 pm
TURN AROUND RED'S AUTO   7:25 am 15833 EAST RIVER RD     3:42 pm
19703 EAST RIVER RD     7:26 am 19638 EAST RIVER RD     3:48 pm
24391 EMMONS RD     7:27 am TURN AROUND RED'S AUTO   3:49 pm
14380 S BOONE RD     7:27 am 19703 EAST RIVER RD     3:51 pm
FORESTVIEW DR & N BOONE RD 7:30 am 24519 EMMONS RD     3:54 pm
12600 N BOONE RD     7:31 am 24391 EMMONS RD     3:56 pm
24433 SNELL RD     7:32 am 14380 S BOONE RD     3:59 pm
24455 SNELL RD     7:33 am 13733 N BOONE RD     4:02 pm
13020  E HEATHER LN     7:34 am FORESTVIEW DR & N BOONE RD 4:04 pm
14150 W HEATHER LN     7:35 am 12600 N BOONE RD     4:06 pm
14088 W HEATHER LN     7:40 am 24433 SNELL RD     4:12 pm
TURN AROUND WHITE TAIL & ANTLER DR 7:41 am 24455 SNELL RD     4:13 pm
11458 WHITE TAIL RUN     7:42 am 13020  E HEATHER LN     4:14 pm
11758 WHITE TAIL RUN     7:43 am 14150 W HEATHER LN     4:15 pm
TURN AROUND RIVER GLEN DR 7:45 am 14088 W HEATHER LN     4:17 pm
24851 RIVER GLEN DR     7:46 am TURN AROUND WHITE TAIL & ANTLER DR 4:19 pm
24803 RIVER GLEN DR     7:47 am 11458 WHITE TAIL RUN     4:19 pm
11940 EAST RIVER RD     7:48 am 11758 WHITE TAIL RUN     4:19 pm
TURN AROUND COPOPA TRL   7:49 am TURN AROUND RIVER GLEN DR 4:20 pm
24901 COPOPA TRL     7:50 am 24851 RIVER GLEN DR     4:21 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:58 am 24803 RIVER GLEN DR     4:22 pm
COPOPA ELEMENTARY (7336)   7:58 am 11940 EAST RIVER RD     4:23 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:08 am TURN AROUND COPOPA TRL   4:24 pm
              24901 COPOPA TRL     4:25 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:31 pm

CES/CMS Bus #11: Maureen Hughes

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:20 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
10610 BRIDLE PATH     7:25 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
10920 BRIDLE PATH     7:25 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
11013 BRIDLE PATH     7:25 am 10610 BRIDLE PATH     3:43 pm
25105 CROSSTIE TRL     7:26 am 10920 BRIDLE PATH     3:46 pm
TURN AROUND CROSSTIE TRL   7:26 am 11013 BRIDLE PATH     3:51 pm
25138 CROSSTIE TRL     7:27 am 25105 CROSSTIE TRL     3:53 pm
25110 CROSSTIE TRL     7:27 am TURN AROUND CROSSTIE TRL   3:55 pm
10625 BRIDLE PATH     7:28 am 25138 CROSSTIE TRL     3:56 pm
23691 REDFERN RD     7:28 am 25110 CROSSTIE TRL     3:57 pm
23628 REDFERN RD     7:29 am 23691 REDFERN RD     3:58 pm
23067 REDFERN RD     7:29 am 23628 REDFERN RD     3:59 pm
9338 N MARKS RD     7:33 am 23067 REDFERN RD     4:00 pm
9978 N MARKS RD     7:34 am 9338 N MARKS RD     4:00 pm
10920 N MARKS RD     7:35 am 9978 N MARKS RD     4:01 pm
23164 SNELL RD     7:37 am 10252 N MARKS RD     4:01 pm
LAKERIDGE WAY & WESTWOOD BLVD 7:40 am 10920 N MARKS RD     4:04 pm
23155 LAKERIDGE WAY   7:42 am 11266 N MARKS RD     4:05 pm
LAKERIDGE WAY & RESERVE WAY 7:44 am 23164 SNELL RD     4:06 pm
23240 SNELL RD     7:45 am LAKERIDGE WAY & WESTWOOD BLVD 4:07 pm
23288 SNELL RD     7:46 am 23155 LAKERIDGE WAY   4:07 pm
11163 FAIRWAY DR     7:47 am 23066 LAKERIDGE WAY   4:07 pm
11055 FAIRWAY DR     7:48 am LAKERIDGE WAY & RESERVE WAY 4:08 pm
TURN AROUND FAIRWAY   7:50 am 23240 SNELL RD     4:09 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:57 am 23288 SNELL RD     4:10 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 7:57 am 11163 FAIRWAY DR     4:12 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:08 am 11055 FAIRWAY DR     4:13 pm
              TURN AROUND FAIRWAY   4:14 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:23 pm

CES/CMS Bus #02: Claire Karl

MORNING           AFTERNOON        
OUT BUS GARAGE LANE   7:20 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
EDDIE LN & PLUM CREEK DR   7:22 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:33 pm
14399 PLUM CREEK DR   7:24 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:38 pm
14082 LYDIA RD     7:26 am 12850 WEST RIVER RD     3:40 pm
26897 FREDIRICK AVE     7:27 am 25100 CASTLEBAR CT     3:40 pm
26741 FREDIRICK AVE     7:28 am 12655 WEST RIVER RD     3:41 pm
14244 STATION RD     7:29 am 12307 WEST RIVER RD     3:43 pm
12683 STATION RD     7:30 am 12138 WEST RIVER RD     3:44 pm
12507 STATION RD     7:31 am 12036 WEST RIVER RD     3:45 pm
26241 NICHOLS RD     7:33 am 11675 WEST RIVER RD     3:46 pm
26042 NICHOLS RD     7:34 am 11544 WEST RIVER RD     3:46 pm
25900 NICHOLS RD     7:35 am 11516 WEST RIVER RD     3:46 pm
25711 NICHOLS RD     7:36 am 11149 WEST RIVER RD     3:47 pm
25595 NICHOLS RD     7:37 am 11095 WEST RIVER RD     3:48 pm
25595 NICHOLS RD     7:38 am 25052 OSBORNE RD     3:49 pm
23926 WEST RIM RD     7:39 am 25199 OSBORNE RD     3:50 pm
12138 WEST RIVER RD     7:40 am 11124 JAQUAY RD     3:51 pm
12036 WEST RIVER RD     7:41 am 11682 JAQUAY RD     3:52 pm
12023 WEST RIVER RD     7:42 am 11815 JAQUAY RD     3:53 pm
11675 WEST RIVER RD     7:43 am 25900 NICHOLS RD     3:54 pm
11544 WEST RIVER RD     7:44 am 25732 NICHOLS RD     3:55 pm
11516 WEST RIVER RD     7:45 am 25595 NICHOLS RD     3:56 pm
11149 WEST RIVER RD     7:46 am 25595 - NICHOLS RD     3:58 pm
11095 WEST RIVER RD     7:47 am 23926 WEST RIM DR     4:00 pm
25052 OSBORNE RD     7:47 am 26042 NICHOLS RD     4:01 pm
25199 OSBORNE RD     7:48 am 26241 NICHOLS RD     4:01 pm
11124 JAQUAY RD     7:49 am 12507 STATION RD     4:03 pm
11682 JAQUAY RD     7:50 am 12683 STATION RD     4:04 pm
12655 WEST RIVER RD     7:53 am 14082 LYDIA RD     4:04 pm
25100 CASTLEBAR CT     7:54 am 26897 FREDIRICK AVE     4:05 pm
12850 WEST RIVER RD     7:54 am 26741 FREDIRICK AVE     4:06 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 7:56 am 14244 STATION RD     4:07 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 7:56 am TURN AROUND EDDIE LN   4:08 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:06 am 14399 PLUM CREEK DR   4:09 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:12 pm

CES/CMS Bus #16: Patti Parkison

MORNING           AFTERNOON          
OUT BUS GARAGE LANE   7:20 am OUT BUS GARAGE LANE   3:15 pm
TURN AROUND ATOM BLASTING 7:27 am COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 3:30 pm
24785 SPRAGUE RD     7:28 am COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 3:33 pm
9902 WEST RIVER RD     7:29 am 23931 SPRAGUE RD     3:41 pm
RIVERVIEW DR & WEST RIVER RD 7:30 am 9949 VALLEYVIEW DR     3:41 pm
23931 SPRAGUE RD     7:33 am 9994 VALLEYVIEW DR     3:41 pm
9992 FREMONT AVE     7:34 am 10077 VALLEYVIEW DR   3:42 pm
9931 FREMONT AVE     7:34 am 9992 FREMONT AVE     3:42 pm
9888 EMERSON AVE     7:36 am 9931 FREMONT AVE     3:42 pm
9906 EMERSON AVE     7:36 am 9888 EMERSON AVE     3:43 pm
9998 EMERSON AVE     7:36 am 9906 EMERSON AVE     3:43 pm
10003 EMERSON AVE     7:36 am 9998 EMERSON AVE     3:43 pm
9890 COLFAX AVE     7:38 am 10003 EMERSON AVE     3:44 pm
9855 DUPONT AVE     7:39 am 9890 COLFAX AVE     3:44 pm
9927 DUPONT AVE     7:39 am 9855 DUPONT AVE     3:44 pm
9991 DUPONT AVE     7:39 am 9927 DUPONT AVE     3:44 pm
10089 DUPONT AVE     7:40 am 9991 DUPONT AVE     3:44 pm
10124 DUPONT AVE     7:40 am 10089 DUPONT AVE     3:44 pm
10216 DUPONT AVE     7:41 am 10124 DUPONT AVE     3:44 pm
10203 EMERSON AVE     7:42 am 10216 DUPONT AVE     3:45 pm
10087 EMERSON AVE     7:42 am 10203 EMERSON AVE     3:45 pm
10069 EMERSON AVE     7:43 am 10087 EMERSON AVE     3:46 pm
10030 COLFAX AVE     7:45 am 10069 EMERSON AVE     3:46 pm
10102 COLFAX AVE     7:45 am 10030 COLFAX AVE     3:47 pm
10090 VALLEYVIEW DR   7:47 am 10102 COLFAX AVE     3:47 pm
9994 VALLEYVIEW DR     7:47 am 10174 COLFAX AVE     3:48 pm
9949 VALLEYVIEW DR     7:48 am 10194 COLFAX AVE     3:48 pm
COLUMBIA MIDDLE SCHOOL (7039) 8:00 am TURN AROUND ATOM BLASTING 3:51 pm
COPOPA ELEMENTARY SCHOOL (7336) 8:01 am 24785 SPRAGUE RD     3:51 pm
IN BUS GARAGE LANE     8:11 am 9902 WEST RIVER RD     3:55 pm
              RIVERVIEW & WEST RIVER   3:56 pm
              IN BUS GARAGE LANE     4:05 pm
View text-based website